آذر ۲۸۱۳۹۳
 

به پیشنهاد امام جماعت مسجد و در جهت تشویق نوجوانان و کودکان به حفظ و قرائت قران ، هر یکشنبه شب ، پس از نماز مغرب و عشاء ، جلسه قران کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

این در در هفته های آغازین با استقبال خوب کودکان و خانواده ها برگزار گردید.

در این جلسات به شرکت کنندگان جوایزی نیز اعطا می گردد.

به امید تداوم این حرکت زیبا

20141207_175607..

20141207_175638

20141130_175620

تیر ۲۹۱۳۹۳
 

روزى عربى به مسجدرسول خدا صلى الله علیه وآله در آمد و دو رکعت نماز در غایت تعجیل گذارد که در هیچ رکعتى رعایت تعدیل نکرد و در قرائت وترتیل به جاى نیاورد و امام زین العابدین علیه السلام در او مى نگریست .

اعرابى بعد از سلام دست به دعا برداشت و گفت : خدایا ، مرا اعلى درجات بهشت روزى کن و یک قصر زرین و چهار حورالعین بده !

امام فرمود: اى عرب ، مهر حقیر آوردى و نکاح بزرگ طمع کردى !

تیر ۲۳۱۳۹۳
 

بیش از هزار سال پیش در شب سه شنبه ۱۷ ماه مبارک رمضان ، فردى صالح به نام حسن مثله جمکرانى به دستور امام زمان (عجل الله تعالى فرجه الشریف) فرا خوانده می شود .

شیخ حسن بن مثله جمکرانى می گوید: من شب سه شنبه، ۱۷ ماه مبارک رمضان سال ۳۷۳ هجرى قمرى در خانه خود خوابیده بودم که ناگاه جماعتى از مردم به در خانه من آمدند و مرا از خواب بیدار کردند و گفتند:

برخیز و مولاى خود حضرت مهدى علیه السلام را اجابت کن که تو را  طلب نموده است·

آنها مرا به محلى که اکنون مسجد جمکران است آوردند، چون نیک نگاه کردم، تختى دیدم که فرشى نیکو بر آن تخت گسترده شده و جوانى سى ساله بر آن تخت، تکیه بر بالش کرده  و پیرمردى هم نزد او نشسته است، آن پیر، حضرت خضر علیه السلام بود که مرا امر به نشستن نمود، حضرت مهدى علیه السلام مرا به نام خودم خواند و فرمود:

برو به حسن مسلم (که در این زمین کشاورزى مىکند) بگو: این زمین شریفى است و حق تعالى آن را از زمین هاى دیگر برگزیده است، و دیگر نباید در آن کشاورزى کند·

عرض کردم: یا سیدى و مولاى! لازم است که من دلیل و نشانه اى داشته باشم و گرنه مردم حرف مرا قبول نمىکنند، آقا فرمود:

تو برو و آن رسالت را انجام بده،  ما نشانه هایى براى آن قرار مىدهیم، و همچنین نزد سید ابوالحسن (یکى از علماى قم ) برو و به او بگو: حسن مسلم را احضار کند و سود چند ساله را که از زمین به دست آورده است، وصول کند و با آن پول در این زمین مسجدى بنا نماید·

بهمن ۲۹۱۳۹۱
 
پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله فرمود: در تورات نوشته شده: خانه هاى من در زمین مساجد است، خوشا به حال بندهاى که در خانه اش تطهیر کند و در مسجد به زیارت من آید…، بر من است که کرامت نصیب زائرم کنم، آنان را که در تاریکى شب به مساجد مىآیند، بشارت به نور درخشان در قیامت بده . من لا یحضره الفقیه؛ بحار الأنوار58408_265426713591333_1641629769_n

بهمن ۲۰۱۳۹۱
 

31-01-87SheykhZaeedMosque (1)

میر فندرسکی ،یکی از دانشمندان بزرگ شیعه ، در یکی از مسافرتها به شهری که ساکنانش نصرانی بودند، وارد شد و با مردمش به گفتگو نشست.

روزی عده ای برای تخطئه مذهب میرزا گفتند: یکی از چیزهایی که بر حقانیت مذهب ما و باطل بودن مذهب شما دلالت دارد، استحکام معابد و صومعه های ماست. تا آنجا که بعضی از آنها از زمان ساختشان که حدوداً دو سه هزار سال می گذرد، بدون هیچ گونه عیب و تغییری باقی مانده اند، به خلاف مساجد و معابد شما که غالباً طبق آنچه ما دیدیم، بیش از یک قرن باقی نمی ماند، آیا این به آن جهت نیست که حق، خود را حفظ می کند و باطل همیشه در معرض زوال است؟!

میرزا در جواب فرمود: علتش این نیست، بلکه چون این بناها، طاقت کلمه حق … … و اعمال صالحه و عبادات مقبوله مومنین را ندارد، به خاطر همین سستی و خرابی در معابد ما پدید می آید، به خلاف معابد شما که در آنها کلمه حقی که مورد رضایت خدا باشد، به آسمان بالا نمی رود. شاهدش هم، این که اگر در یکی از معابد شما که درباره اش چنین می گویید، اعمال حق ما انجام گیرد و آن صداها و راز و نیازهای مقبول از آنجا به طرف آسمان بالا رود، می بینید که آنجا هم در مقابل خدا و از ترس مقام الهی خاضع و خاشع و ذلیل خواهد گشت.

گفتند: این مطلب را فقط با امتحان قبول می کنیم. آنجا از قدیمی ترین (و محکمترین) کنیسه های ماست، آنجا برو و هر کاری می خواهی، انجام بده، اگر با کارهای تو خللی و سستی در عمارت پدید آمد، ادعای تو درست خواهد بود و گرنه باید ملتزم به صحت گفتار ما شوی. میرزا قبول کرد و پس از تطهیر و وضو با استعانت از ذات الهی و متوسل به اجداد طاهرینش (ع) داخل آن معبد بزرگ شد.در کمال جلالت و هیبت، در حالی که اهالی شهر، اطراف معبد اجتماع کرده بودند، اذان و اقامه گفت و آن گاه که آماده تکبیره الاحرام شد، تمام وجودش را به خدای سبحان سپرد و در نهایت تعظیم و ابهت گفت: «الله اکبر» و پس از گفتن آن فوراً از آنجا خارج شد.

ناگهان سقف معبد فرو ریخت و دیوارهای آن نیز خراب شد. بر اثر این کرامت ، گروه بسیاری به دین اسلام مشرف شدند.

منبع : رمز موفقیت بزرگان

بهمن ۰۵۱۳۹۱
 

پیامبر خدا صلى‏ الله‏ علیه‏ و‏ آله :

هر که پیوسته به مساجد ، آمد و شد کند ، به یکى از هشت چیز دست خواهد یافت : برادرى که در راه خداى عز و جل از او بهره برَد ، یا دانشى لطیف و نغز ، یا سخنى که او را به هدایتْ ره‏نمون شود ، یا از هلاکت برَهاند ، یا رحمتى که چشم به راهش باشد ، یا آن که گناهى را از روى شرم یا ترس [ از خدا ] ترک گوید .

بهمن ۰۴۱۳۹۱
 

سـنگین‏ترین عـمـلى کـه روز قیامت در ترازو (ى اعمال) گذاشته مى‏ شود ، درود بر محمّد و اهل بیت اوست .

امام باقر یا امام صادق

بحار الأنوار : ۹۴ /۴۹

47700556448882057562

بهمن ۰۴۱۳۹۱
 

رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :

یا أبا ذَرٍّ ، إنّ اللّه‏َ تعالى یُعطِیکَ مادُمتَ جالِسا فی المَسجِدِ بِکُلِّ نَفَسٍ تَنَفَّستَ دَرَجهً فی الجَنّهِ ، وتُصَلِّی علَیکَ الملائکهُ ، وتُکتَبُ لَکَ بِکُلِّ نَفَسٍ تَنَفَّستَ فیهِ‏عَشرُ حَسَناتٍ ، وتُمحى عنکَ عَشرُ سَیّئاتٍ .

————————————————-

پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :

اى ابوذر ! تا زمانى که در مسجد نشسته‏ اى خداوند متعال به تعداد هر نفسى که مى‏کشى ، یک درجه در بهشت به تو مى‏دهد و فرشتگان بر تو درود مى‏ فرستند و براى هر نفسى که در مسجد مى ‏کشى ده حسنه برایت نوشته مى‏ شود و ده گناه از تو پاک مى‏ گردد .

بحار الأنوار : ۷۷ /۸۵
 
شروع صفحه فرهنگی مسجدجامع قلعه فیروزاباد همزمان با میلاد رسول اکرم